28. februára 2016

Bungalov ako životná investícia

Bungalov, prízemný dom zhotovený z konštrukčného dreva či iných ľahkých materiálov, sa radí medzi stavby súčasnosti. Doteraz sa väčšej obľube tešil bungalov z betónu či tehál, avšak ľudia postupne prichádzajú na to, že splácať celý život murovanú pevnosť, je v tamojších podmienkach zbytočná, nákladná a zväzujúce investícia. Čo konkrétne si však možno predstaviť pod pojmom bungalov a aké sú jeho výhody?

Slovom “bangala” boli predtým označované jednoduché obydlia v tropických oblastiach, ktoré vďaka svojim slameným strechám a previsnutým odkvapom poskytovali obyvateľom dostatočné pohodlie. Na prelome 19. a 20. storočia sa bangaly stali terčom inšpirácie významných amerických architektov (Preston W.G. , Brown A.P.), ktorých predstavivosť a odbornosť boli počiatkom moderných a praktických stavieb nazývaných “bungalow”. Posolstvom súčasných bungalovov v 21. storočí je rýchla výstavba dizajnovo nevšedného domu v čo možno najvyššej kvalite a stabilite za trikrát nižšiu cenu ako je tomu pri stavbách murovaných.

Bungalov a jeho súčasná podoba

Pôdorys montovaného domu býva pravidelný, zvyčajne štvorcový, obdĺžnikový či do tvaru “L”. Konštrukčne sa bungalov môže skladať vo všeobecnosti zo základovej dosky , drevených KVH hranolov, OSB dosiek, z tepelných, akustických a protipožiarnych izolačných materiálov a z hydroizolácie. Kvalitnými omietkami, nátery a maľbami sa docieli to, že je montovaný dom na nerozoznanie od domu murovaného. Prízemná stavba často disponuje odkrytou terasou, ktorá priamo prepája dom so záhradnou či iným vonkajším prostredím. To umožňuje bezbariérový prístup do domu a umocňuje v súčasnosti toľko preferované splynutie človeka s prírodou.

Výhody súčasných bungalovov:

          Nízka cena                               Rýchla výstavba            Nízka spotreba tepla a energií

                               Tepelná akumulácia                  Zvuková izolácia

Odolnosť voči vlhkosti                       Dlhá životnosť          Šetrnosť voči životnému prostrediu

                             Odolnosť voči škodcom           Odolnosť voči požiaru

 Tip na moderný a originálny bungalov

V súčasnej dobe sa môžme stretnúť s rôznymi typmi bungalovov. Môžeme začať bungalovom s francúzskymi oknami, ktoré umožňujú plynulý prechod z obývacej časti do vašej záhrady, neopozeraný originálny pôdorys alebo nevšedná avšak funkčná exteriérová dispozícia. Často používaná sedlová strecha sa dá nahradiť strechou úplne atypickou, napríklad spojením dvoch hmôt voči sebe pôdorysne i výškovo posunutých, pričom každá hmota môže mať rozdielne farebné prevedenie strešnej krytiny. Odlíšiť sa môžete tiež množstvom prirodzeného svetla vnútri domu zabudovaním niekoľkých strešných okien a svetlovodov, ktoré budú vnášať skrz strechu svetlo priamo do samého srdca domu. Nie je pravidlom, že bungalov musí byť nutne len prízemný. Všetko záleží len na vašej fantázii a prianiach. Spoločnosť MIRANO s.r.o. dokáže požadovaný mobiliár zladiť aj s naturelom klienta aj jeho peňaženkou – teda vie tieto priania vypočuť a zrealizovať montovaný dom na mieru. Disponuje však tiež širokou škálou už hotových projektov. Z nich vzniknuté montované domy sa potom pohybujú v cene už od 53.285, – € a sú teda dostupné takmer pre každého.

Osloboďte sa od doživotného kolotoča hypotekárnych splátok – investujte do bungalovu. Zaistíte si tak spokojný a útulný život pod kvalitnou a stabilnou strechou nad hlavou, pod ktorú sa budete milo radi vracať z početných zážitkových rodinných dovoleniek , ktoré si po zakúpení montovaného domu budete môcť zaručene dovoliť.

Zdielať cez: skopírovať odkaz
KATALÓG

To najlepšie
z našeho katalógu

Prehľadávajte v TOP kategóriách - projekty domov