Blog

Ku novému montovanému domu – prístrešok alebo garáž, prečo sa rozhodnúť?

Dnes sa bez svojho motorového miláčika nezaobíde snáď nikto. Otázka, či si k novému domu poriadiť skôr prístrešok alebo garáž je teda na mieste. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ktoré riešenie je pre Vás výhodnejšie.

Prístrešok je lacnejším variantom a môže poslúžiť tiež ako posedenie

Prístrešok napojený priamo na nový dom je súčasne veľmi preferované riešenie garážového státia. Pre jeho prím hovorí nízka cena a málo náročná stavebná príprava aj realizácia. Prístrešok dokáže Vaše vozidlo ochrániť pred dažďom, krupobitím, snehom a UV žiarením. Zároveň však môže plniť efektívnu spoločenskú funkciu, kedy počas pekných dní môžete parkovať auto nekryto pri dome a tráviť radostné chvíľky s návštevou či rodinou idylicky, na čerstvom vzduchu. Stačí iba rozprestrieť stôl, pritiahnuť lavicu, gril a útulné a predovšetkým kryté posedenie je na svete.

Ak prístrešok korešponduje s výzorom domu a je zhotovený z kvalitných materiálov, tvorí moderný dizajnový prvok a zdobí celý Váš pozemok. Zhotovený by preto mal byť výhradne z totožného stavebného materiálu ako dom, pričom podceňovaná by nemala byť ani voľba dlažby a strechy,  ktoré by taktiež mali ladiť s domom.

montovaný drevodom

Garáž dokáže dokonale zabezpečiť voz, a navyše predstavuje tiež mnohostranný priestor k ďalšiemu využitiu

Garáži nemôžme uprieť tú nesmiernu prednosť, že naproti prístrešku dokáže auto ochrániť oveľa viac. Potencionálny lupič musí totiž najprv zdolať kvalitnú garážovú bránu a vysporiadať sa s prípadným moderným zabezpečovacím systémom, než sa mu podarí k Vášmu vozidlu iba len priblížiť. Jej ďalšie výhody spočívajú v tom, že je vozidlo pekne v suchu, v odpovedajúcej teplote, dokonale chránené pred akýmikoľvek nepriazňami počasia.

Jej kúzlo však spočíva aj v tom, že poskytuje priestor pre majstrovanie a je schopná za optimálnych podmienok uskladňovať všemožné zariadenia a náradie.  To všetko je však spojené s dôslednou stavebnou prípravou, ešte pred zahájením samotnej výstavby domu, čiže v rámci projektovej dokumentácie domu – pokiaľ bude zakomponovaná priamo do priestoru domu. Odporúča sa vopred spočítať priestor potrebný nielen pre vozidlo, ale aj pre kolesá, police, závesné systémy ale aj pre spôsob otvárania garážovej brány. Pre toto všetko by mohlo v budúcnosti chýbať miesto. Ak sa rozhodnete pre garáž mimo domu, jej projektová dokumentácia a schválenie potrebné na jej výstavbu môže počkať, avšak z pohľadu nákladov a časového vypätia sa toto odkladanie neodporúča. Výhodné je aj v tomto prípade riešiť projekt novej garáže súčasne s projektom nového domu.  Čo potom môže pri voľbe garáže trošku odradiť, je jej obstarávacia cena, ktorá je oproti prístrešku vyššia. Ak je  však garáž súčasťou montovaného domčeka, z pohľadu ceny a kvality si tu stojí najlepšie.

Garáž či prístrešok korešpondujúci s charakterom montovaného domu – krásne a cenovo výhodné riešenie

Či už sa rozhodnete pre garáž alebo prístrešok, oboje zvyšuje potencialitu Vášho nového domu. Aj keď ich cena nie zanedbateľná, ak sú súčasťou montovaného domu, stávajú sa oveľa dostupnejším luxusom. Totižto montovaný dom sám o sebe prináša lacné, avšak zároveň plnohodnotné a moderné bývanie. Montované garáže sa rovnako, ako montované domy vysporiadali s chybnou predstavou o tom, že iba to, čo je z ťažkého stavebného materiálu, je bezpečné a kvalitné. Naopak, odpoveďou na všetko je drevo, ľahký, stabilný a prispôsobivý materiál, ktorý chránil ľudské životy aj majetok od nepamäti. Moderná technológia za pomoci ďalších kvalitných materiálov tieto výhody dreva iba posunula o niečo vyššie, a umožnila tým takmer všetkým vlastniť nízkoenergetický rodinný dom spolu s miestom určeným pre iné, avšak tiež potrebné využitie, než iba bývanie. Pokiaľ teda chcete stavať dom montovaný, správnou voľbou je montovaná garáž z totožného stavebného materiálu alebo drevený prístrešok.

Premyslené projekty domov s garážou či prístreškom za vynikajúcu cenu – Mirano s.r.o.

Nechcete strácať čas s plánovaním ideálneho domu odpovedajúceho potrebám vpotrebám všetkých Vašich členov rodiny, vrátane tých motorových? Obráťte sa na našu skúsenú stavebnú spoločnosť Mirano s.r.o.. Náš postup je jednoduchý:

  1. Najprv vypočujeme Vaše predstavy o novom bývaní.
  2. Tieto predstavy, korešpondujúce so súčasnými stavebnými normami a vylepšené o naše skúsenosti a odporúčaní, prenesieme na papier vo forme projektovej dokumentácie.
  3. Nový nízkoenergetický montovaný dom, vrátane prístrešku, garáže alebo oboch dvoch, Vám rýchlo avšak s dôrazom na precíznosť, postavíme.

Pokiaľ patrí garáž alebo prístrešok medzi Vaše požadované štandardy, my Vám ich bez problémov zrealizujeme spolu s novým montovaným domom. Tešiť sa tak budete môcť z plnohodnotného bývania za výhodnú cenu dostupného pri nasťahovaní už do 3 mesiacov od podpisu zmluvy. Pre ešte väčšie ušetrenie času pozrite si náš katalóg typových projektov a cestu k vlastnému dokonalému bývaniu si teraz môžete skrátiť na úplné maximum.

Pridať komentár