21. februára 2018

Ako vybrať firmu na stavbu montovaného domu

Stavba rodinného domu je výnimočnou udalosťou, ktorú pravdepodobne drvivá väčšina z nás realizuje iba raz za život. Niekto sa spolieha na svoju zručnosť alebo pomoc rodiny a stavia svojpomocne, iný zasa uprednostní výstavbu rodinného domu na kľúč, ktorá sa v súčasnosti teší veľkej obľube. Keďže vo všeobecnosti ide o celoživotnú investíciu bude namieste, ak si v nasledujúcich riadkoch povieme niečo o tom, ako vyberať firmu na stavbu montovaného domu.  

Stavba montovaného domu na kľúč môže byť za predpokladu výberu serióznej a zodpovednej stavebnej firmy prechádzka ružovou záhradou. Odbremení vás od mnohých starostí, ušetrí čas a v konečnom dôsledku umožní rýchle nasťahovanie sa do vlastného. Ako si však vybrať tú správnu firmu, ktorá vás nesklame a naplní všetky vaše očakávania? Na túto otázku sa vám pokúsime dať odpoveď v nasledujúcich riadkoch.

Kto sa veľa pýta, ten sa veľa dozvie

Výber firmy na stavbu domu môže začať internetom. Vyhľadajte si webové stránky spoločností zaoberajúcich sa výstavbou montovaných domov. Na stránke stavebnej firmy sa dozviete nielen to kde všade firma stavia, ale zistíte aj konkrétne ponuky a výhody ktoré daná firma ponúka. Hľadajte informácie ako firma stavia a aké materiály pri výstavbe montovaného domu používa. Okrem všeobecných informácií sa tu zvyčajne dozviete aj o certifikátoch, ktorými firma disponuje a nájdete tam tiež referencie alebo prehľad práve realizovaných stavieb s priloženými fotografiami.

Vo všeobecnosti však platí, že najlepšie informácie získate od tých stavebníkov, ktorí už majú domy postavené. Bývalý klienti stavebnej firmy totiž majú osobnú skúsenosť a preto vedia podať referencie z prvej ruky, ktoré budú dôveryhodné alebo neskreslené. Pri výbere firmy na stavbu domu sa teda nebojte osloviť majiteľov novopostavených montovaných domov a pýtajte sa na ich skúsenosti s vybranou firmou. Opýtajte sa na zamestnancov, na to ako riešili prípadné komplikácie a či dodržali všetko to, na čom sa spoločne dohodli. Zaujímajte sa nielen o profesionálny, ale aj ľudský prístup vedúcich alebo priamo montážnych pracovníkov. Počas výstavby montovaného domu alebo pri riešení prípadných úprav totiž oceníte nielen profesionálne, ale aj korektné, ústretové a predovšetkým ľudské jednanie.

Cena je dôležitá, ale...

Pri výbere stavebnej firmy nemusí byť cena vždy ten najdôležitejší parameter. Nereálna cenová ponuka alebo podozrivo nižšia cena v sebe ukrýva hrozbu, že stavba montovaného domu bude na úkor kvality alebo nebude vôbec dokončená. Kvalitné materiály a precízne prevedenie všetkých stavebných prác sú pritom bazálnou podmienkou výstavby montovaného domu.

Zaujímajte sa preto aké materiály sú v ponuke nacenené, pretože od dvoch rôznych firiem na stavbu montovaného domu síce môžete dostať zdanlivo rovnakú ponuku, ktorá sa však v niečom podstatnom bude odlišovať. Firmy totiž môžu používať stavebné materiály s kratšou životnosťou alebo s diametrálne rozdielnou kvalitou v dôsledku čoho budú napríklad tepelno-technické parametre montovaného domu poriadne odlišné. Jednoducho povedané, napriek tomu, že montované domy budú vyzerať podobne alebo navlas rovnako, o ich vlastnostiach sa to už nebude dať povedať.

V cenovej ponuke by bez povšimnutia nemala ostať ani položka za dopravu, ktorá by už mala byť zahrnutá do celkovej ceny. Niektoré firmy na stavbu domu ju však často neuvádzajú. Solídna firma na stavbu domu však náklady na prepravu, poprípade ubytovanie pracovníkov zahrnie do finálnej ceny na výstavbu montovaného domu na kľúč bez toho, aby ste ju na to museli upozorniť.

Zohľadnite aj ďalšie kritériá

Výber firmy na stavbu montovaného domu môže uľahčiť návšteva zrealizovanej alebo práve prebiehajúcej výstavby montovaného domu. Túto možnosť by vám mala ponúknuť každá firma na stavbu domu, ktorá nemá čo skrývať a so svojimi klientmi jedná férovo a seriózne. Na vlastné oči sa tak budete mať možnosť presvedčiť o kvalite používaných materiálov a precíznosti vykonávaných prác. Pri konečnom rozhodovaní vám môže napomôcť tiež rýchlosť výstavby montovaného domu a dĺžka poskytovanej záruky na hotový montovaný dom na kľúč.

Jednoznačný návod nie je

Na výber správnej stavebnej firmy neexistuje striktný alebo dokonalý návod a v princípe platí jediné. Získavať pokiaľ možno čo najviac informácií, najlepšie z viacerých zdrojov. Ak sa teda rozhodujete pre výstavbu montovaného domu, nezabudnite sa veľa pýtať aj priamo v konkrétnej stavebnej firme. V prípade záujmu nás preto kedykoľvek kontaktujte, veľmi radi odpovieme na všetky vaše otázky. So svojimi klientmi jednáme profesionálne, ale aj čestne a otvorene. Okrem toho naše cenové ponuky nič neskrývajú a sú úplne transparentné.

Zdielať cez: skopírovať odkaz
KATALÓG

To najlepšie
z našeho katalógu

Prehľadávajte v TOP kategóriách - projekty domov