Blog

Vyberáme naše 4 najlacnejšie montované domy

Kúpa bytu alebo stavba vlastného rodinného domu patrí k najdôležitejším životným rozhodnutiam a bez akýchkoľvek pochybností je to pre mnohých z nás aj najväčšia životná investícia. Ak sa teda možno dnes rozhodujete pre stavbu praktického rodinného domu a netúžite po honosnej vile alebo ak máte obmedzený rozpočet, máme pre vás dobrú správu. Ponúkneme vám totiž pohľad na niekoľko našich najlacnejších montovaných domov, ktoré splnia všetky vaše očakávania. Nemusíte si tak brať astronomické úvery a aj za menej peňazí môžete mať moderné bývanie.

O montovaných domoch v súčasnosti viac ako kedykoľvek predtým platí, že v jednoduchosti je krása. Nekomplikovaný pôdorys, jednoduchá, ale zato kvalitná strecha a dokonalá skladba obvodového plášťa vytvárajú všetky predpoklady pre ekonomickosť a energetickú úspornosť. Okrem toho montované domy kráčajú ruka v ruke s ekológiou.

No ani to nie je zďaleka všetko. Spomenúť treba výstavbu montovaných domov, pri ktorej v porovnaní s klasickou stavbou murovaných domov odpadá viacero zdržiavajúcich technologických procesov. Montované domy sú vďaka tomu postavené v priebehu niekoľkých týždňov. Z podnájmu alebo od rodičov sa tak môžete sťahovať už v rekordne krátkom čase. Naše najlacnejšie montované domy však vyhovujú stavebníkom bez rozdielu veku, skúsme sa teda pozrieť na niektoré katalógové projekty.

Bungalov 41

Bungalov 41obytnou plochou 33,17 m2 reprezentuje najmenší a zároveň najlacnejší montovaný dom z nášho katalógu. Nič to však nemení na situácii, že tento projekt je akoby stvorený pre dôchodcov alebo pre zákazníkov, ktorým postačia menšie priestory a takéto kompozičné riešenie miestností. Montovaný dom je však tiež výbornou voľbou na víkendové alebo prechodné bývanie počas prázdnin. Jeho rozmery 10,5 x 6 m môžu byť navyše atraktívne pre majiteľov úzkych a menších pozemkov.

Dom disponuje obývacou izbou spojenou s kuchyňou, jednou spálňou, šatníkom, kúpeľňou i samostatným WC a nechýba samozrejme ani malá technická miestnosť. Aby sme však nezabudli na ostatné parametre, zastavaná plocha domu je 63 m2 a z toho úžitková plocha predstavuje  48,34 m2. Montovaný dom vás bez základovej dosky, projektovej dokumentácie a vonkajších prípojok vyjde na rovných 50 000 €.

Bungalov 7

Jednopodlažný montovaný dom vyniká maximálnym využitím vnútorného priestoru, ktorý zabezpečí primeraný komfort pre 3 člennú rodinu. Dom s rozmermi 11,5 x 7 m ponúka otvorenú dispozíciu kuchyne, jedálne a obývacej izby, ktoré sú vďaka balkónovým dverám a dvom bočným oknám presvetlené dostatočne. Od spálne a detskej izby sú navyše oddelené chodbou, takže napríklad ani hlasnejšie večerné sledovanie športových prenosov nebude rušivým elementom. Technické zázemie domu je riešené v samostatnej miestnosti. Dom ma spoločnú kúpeľňu so sprchovým kútom a WC.

Zastavaná plocha montovaného domu predstavuje 80,5 m2. Úžitková plocha z toho tvorí 64,8 m2 a obytná plocha pozostáva zo 49,2 m2. Ak vás zaujal práve tento bungalov, môže byť váš za 56 590 €.

Bungalov 9

Tento prízemný bungalov 9 určený do rovinatého alebo mierne svahovitého terénu svojimi vnútornými priestormi uspokojí požiadavky 3 člennej rodiny. Dispozične je tento montovaný dom rozdelený na otvorenú spoločenskú časť s obývačkou i kuchyňou a na súkromnú časť. Popri veľkoryso riešenej obývacej izbe s kuchyňou, ktorá mimochodom umožňuje vstup priamo na terasu, dom ponúka spálňu a detskú izbu. Dom ďalej v blízkosti rodičovskej spálne disponuje samostatnou kúpeľňou i samostatným WC, no a chýbať nemôže ani technická miestnosť a menší sklad.

Dom je so svojimi rozmermi 13 x 7,2 m vhodný aj pre užšie pozemky. Montovaný bungalov má 68,7 m2 úžitkovú49,9 m2 obytnú plochu. Montovaný dom na kľúč stojí 60 755 €.

 

Bungalov 11

Jednopodlažný Bungalov 11 je vhodný pre menšiu rodinu, ale podobne ako aj vyššie uvedené projekty dokáže uspokojiť požiadavky dôchodcov alebo zákazníkov s obmedzenou pohybovou schopnosťou. Montovaný bungalov sa so svojimi rozmermi 11 x 8,5 m uplatní tiež na užších stavebných pozemkoch.

Dom ponúka kompaktné dispozičné riešenie s tromi izbami, ktoré sa dá čiastočne pozmeniť. Obývacia izba je totiž spojená s kuchyňou, z ktorej sa vchádza do pracovne. Ak by ste priestor pracovne o niečo zväčšili, vznikne plnohodnotná miestnosť. Napríklad by to mohla byť pohodlná detská izba. V dome ďalej nájdete spálňu, súčasťou ktorej  je vlastný šatník. Projektant myslel tiež na veľkú technickú miestnosť, ktorá okrem iného poteší ďalšími skladovacími možnosťami.

Pri výstavbe montovaného domu počítajte s 93,5 m2 zastavanou plochou. Úžitková plocha predstavuje v tomto prípade 74,4 m2obytnú plochu tvorí 48,6 m2. Cena domu bez základovej dosky, projektovej dokumentácie a vonkajších prípojok je z uvedených projektov síce najvyššia, ale stále dosť atraktívna. Na tento montovaný dom vám postačí 60 890 €.

Tip: Kompletnú ponuku projektov montovaných domov nájdete samozrejme v našom katalógu. Zorientovať sa vám však pomôžu aj články Vyberáme montovaný dom pre každého  alebo Montované domy pre mladých, ktoré vám ponúknu niekoľko zaujímavých inšpirácií a možno aj odpovedí na niektoré otázky.

Pridať komentár