Blog

Bezstarostné podlahové kúrenie s nulovou poruchovosťou

Ďalším z tímov, ktoré môžete stretnúť na stavbe vášho montovaného domu na kľúč 🔑  je partia okolo Michala Brišša. Okrem iného majú títo páni na starosti montáž podlahového vykurovacieho systému Caleo. Ten je umiestnený priamo pod podlahou, ktorú rovnomerne prehrieva a po skončení vykurovacieho cyklu zostáva miestnosť vyhriata, ešte dlhé hodiny🕰 .

„Najskôr prichádzame na stavbu robiť elektriku. Pri prvom stretnutí riešime s klientom aj detaily vykurovania. Potrebujeme totiž presne vedieť, kde by ho chcel mať. Do projektu kúrenia potom zakresľujeme vstavané skrine, kuchynskú linku či pozíciu krbu. V kúpeľni zakresľujeme, kde je sprchovací kút 🚿 a toaleta 🚽 . Na základe týchto informácií sa objedná materiál. Prichádzame ho montovať vtedy, keď chalani dokončia všetok sadrokartón a rozložia pod nohami polystyrén. Na montáži, ktorá trvá osem hodín pracujeme v trojici. Celé je to teda hotové za jediný deň,“ vysvetľuje Michal Brišš.

Nízke náklady, nulová údržba 

Takýto typ vykurovania má podľa Michala Brišša niekoľko zaujímavých výhod. Jednou z nich sú nepochybne aj nízke vstupné náklady. „Konkrétna cena závisí od počtu štvorcových metrov, no štandardný dom 🏠 stojí okolo 3500 eur. V porovnaní s plynovým kotlom je to podstatne nižšia suma. Pri zriaďovaní kotlu aj s rozvodmi by ste totiž zaplatili viac ako 8000 eur. Aj mesačné náklady na prevádzku podlahového kúrenia sú porovnateľné s plynovým kotlom. Okrem toho nemusíte riešiť žiadne prípojky na plyn, ani stavať kotol. Elektriku potrebnú na CALEO v dome totiž budete mať tak či onak, nič špeciálne vám už k tomu netreba,“ hovorí vedúci partie, u ktorého v tomto prípade neplatí známe príslovie o tom, že kováčova kobyla chodí bosá. Toto vykurovanie si zaviedol aj do vlastného domu a nevie si ho vynachváliť. „Som veľmi spokojný 👍. Skutočne nevidím jedinú nevýhodu. Je to celkom bezstarostné kúrenie, náklady na údržbu sú nulové, nemusím nič riešiť. Nepotrebujem ani robiť žiadne každoročné revízie plynových kotlov a poruchovosť je takmer nulová.“

Po montáži tohto vykurovacieho systému budete mať na celej ploche podlahy rovnakú teplotu. V zime na vás bude čakať príjemných 26 – 29°C, čo je ideálne. Bonusom je 15 – ročná záruka a  možnosť ovládania kúrenia na diaľku prostredníctvom smartfónu či počítača 📲, v každej miestnosti sa totiž nachádza digitálny termostat.

Pridať komentár