6. mája 2019

Voda, odpad či kanalizácia sú hotové za jediný deň

V montovanom dome na kľúč je veľmi dôležitá voda, odpady a kanalizácia. To má pod palcom ????  Augustín Kojda, ktorý sa na stavbe objaví vtedy, keď sa dokončí hrubá stavba a namontujú okná a vchodové dvere ???? , ešte pred izoláciami. Na stavbu prichádza dvojica vodárov. Práca im ide od ruky, za jeden deň majú totiž všetko hotové.  

Pán Kojda začína svoju časť práce na dome odpadmi, neskôr osádza moduly pre závesné WC  Jeho kolega zatiaľ robí predprípravu na umývadlá a kuchynský drez. Okolo obeda potom spoločne robia vodu a podvečer končia šichtu tlakovou skúškou. Pri práci používa plastohliník (AL-PEX), konkrétne značky Comisa a Comad. „Obe majú certifikát na vodu, je to kvalitný materiál, používame ho aj na kúrenie na väčšie stupne.“

Návšteva kúpeľňového štúdia je ideálna

„Dva či tri dni vopred volám zákazníkovi, aby som si s ním dohodol podrobnosti. Je dôležité, aby mal jasno v tom, kde bude stáť vaňa ????, sprcha ???? , bojler, práčka, akú batériu chce namontovať a ako bude rozmiestnená technická miestnosť,“ zdôrazňuje Augustín Kojda. Ideálne je, keď zákazník navštívi kúpeľňové štúdio, kde mu zostavia podklady a 3D plán aj s rozmermi. „To je skutočne najlepšia voľba. Potom už nemusíme nič riešiť, keďže profesionáli v štúdiu vedia všetko rozmerať, aj rozmery obkladov sedia, aj poloha batérie. My to už potom len pre istotu premeriame, odsúhlasíme a držíme sa plánu, na ktorý sa môžeme spoľahnúť,“ hovorí.

Keď je klient bezradný, naši vodári mu na mieste pomôžu. „Radi mu poradíme a prekonzultujeme jeho predstavy. Po mnohých skúsenostiach s montážami ho už vieme spoľahlivo naviesť. Povieme mu, či jeho predstava umiestnenia konkrétneho objektu bude zavadzať inému a v prípade potreby mu odporučíme aj zmenu riešenia.“

Pozor na nízke parapety v kuchyni

Zákazníci by si podľa pána Kojdu mali upresniť aj detaily ohľadom kuchynskej linky. „Častokrát sa nám totiž stáva, že majú príliš nízko parapety a batéria v umývadle potom zavadzia oknám, ktoré nemôžu otvoriť. Keď zmeriam parapet, hneď viem, že to bude zavadzať. Našťastie, aj túto prekážku vieme na mieste vyriešiť. Batériu vyosíme do rohu a drez bude pod oknom alebo to riešime dvojkrídlami, batériu dám do stredu, čím sa os zmenší a okno sa dá otvoriť,“ dodáva Augustín Kojda, ktorý myslí na každý detail. „Keď sa budú umývať okná, je potrebné ich predsa pekne otvoriť,“ usmieva sa.

Zdielať cez: skopírovať odkaz
KATALÓG

To najlepšie
z našeho katalógu

Prehľadávajte v TOP kategóriách - projekty domov