5. júna 2019

Ani kúpeľňa z mramoru nie je problém

Keď sa dokončí fasáda, potery a vytmelia sa sadrokartóny, nastupuje na stavbu ďalšia dvojica ????‍????????‍???? šikovných remeselníkov. Má na starosti maľovku, obklady, dlažby, plávajúce podlahy, montáž sanity, umývadlá, WC či batérie ???????? . „Všetko závisí od veľkosti domu, no prácu zvykneme mať hotovú za päť až sedem pracovných dní,“ vysvetľuje Pavol Mozga.

Túto dvojicu nečaká veľa rozhodovania či premýšľania. Zákazníci totiž majú väčšinou všetko vopred premyslené a kúpené. „Všetok materiál si dodávajú klienti, alebo majú tiež možnosť zobrať si niektoré položky na kľúč ???? z Mirana. Keď prichádzame na stavbu my, potrebujeme mať materiál už pripravený, vrátane obkladov, tvarovačiek či umývadiel. Nemôžeme si dovoliť čakať, aby robota zbytočne nestála. No zákazníci majú už vizualizácie priamo z kúpeľňového štúdie, a tak nám osobne povedia iba drobnosti. Napríklad, kde má byť vaňa ???? či ako si predstavujú kúpeľňu,“ hovorí.

S pánom Mozgom sa však výber materiálu dá konzultovať aj vopred. „Stáva sa, že mi zavolajú zákazníci tak dva mesiace predtým, keď riešia obklady. Chcú použiť zložitý materiál a potrebujú vedieť, či s jeho montážou nebude problém. Zvyčajne je reč o epoxidových dvojlôžkových tvarovačkách, s ktorými sa horšie robí. Mali sme už aj kúpeľňu z mramoru, no problém nebol zatiaľ vôbec s ničím ????.“

V kurze sú imitácie dreva

Pavol Mozga pracuje s montovanými domami na kľúč približne rok a pol. Za ten čas bol súčasťou desiatok nových projektov. „Zákazníci najčastejšie používajú veľkoformátové materiály na podlahy a väčšinou sú to imitácie dreva, ktoré v súčasnosti najviac letia. Obľúbený je aj vynil, ktorý je teplejší na pocit. Čo sa týka farebnosti stien, v cene je čisto biela, no za príplatok je možnosť výberu aj inej farby. Už sme mali aj ružové či fialové steny,“ smeje sa.

„Ja síce už mám svoj dom, ale keby som mal ešte raz stavať ????, určite by som si dal montovaný dom na kľúč. Je to rýchle, páči sa mi to, má dobré izolačné vlastnosti a je úsporný na energie ✅. Kde chodím, tam ho odporúčam. Jeden kamarát je dokonca už blízko rozhodnutia, ostatní o ňom tiež uvažujú,“ pochvaľuje si obľúbené stavby Pavol Mozga.

Zdielať cez: skopírovať odkaz
KATALÓG

To najlepšie
z našeho katalógu

Prehľadávajte v TOP kategóriách - projekty domov