13. júna 2019

Dostupnosť montovaných domov na kľúč krok za krokom

Montované domy na kľúč  ????  od spoločnosti Mirano sú medzi zákazníkmi mimoriadne obľúbené. Po celom Slovensku pracuje viacero partií skúsených profesionálov ????‍????????‍????????‍???? naraz na niekoľkých projektoch. Ak teda chcete čo najskôr bývať vo vlastnom, vyberte sa do Mirana čo najskôr. Aj keď ide o rýchly proces, zo dňa na deň to zas nepôjde.

„Záujemca o montovaný dom na kľúč musí mať od nás v prvom rade vypracovanú cenovú ponuku ????, aby vedel, čo presne obsahuje a koľko bude platiť. Ak ho cena zaujme, náš projektant príde priamo na jeho pozemok, prejdú si osadenie domu, zmeny, ktoré chce do projektu zapracovať a urobí mu návrh ????. Po odsúhlasení pôdorysu začne projektant vypracovávať projektovú dokumentáciu,“ vysvetľuje Eva Dendisová zo spoločnosti Mirano.

Hneď potom vás čaká vybavovanie stavebného povolenia. V Mirane vám síce vedia odporučiť vhodné kontakty na jeho vybavenie, no všetko si už budete riešiť priamo a osobne. Dobrou správou je, že to sú pravdepodobne jediné lietania po úradoch, ktoré na vás striehnu. „Keď si v priebehu dvoch až štyroch mesiacov vybaví zákazník povolenie, opäť sa nám ozve. Pošleme mu vzorkovníky, návrh zmluvy ????a dohodneme si osobné stretnutie???? , na ktorom preberieme napríklad otvárania jednotlivých okien, ich farbu, výber vchodových dverí, škridle a tiež sa riešia prípadné zmeny. Mnoho klientov má záujem napríklad o posuvné terasové dvere za príplatok. To všetko sa doťahuje práve na osobnom stretnutí,“ hovorí Eva Dendisová.

Boom býva na jar a na jeseň

So stavebným povolením v rukách sa už môže začať so základovou doskou, ktorej realizácia trvá tri až päť dní, všetko závisí od jej veľkosti, no aj od poveternostných podmienok ????❄????. „O tri – štyri týždne po základovej doske začíname s hrubou stavbou. Na jar aj na jeseň býva pretlak klientov, všetci chcú totiž bývať buď do leta ???? alebo do Vianoc???? . Boom záujemcov sa snažíme zvládnuť čo najrýchlejšie, no počas týchto období sú čakacie doby na hrubé stavby trochu dlhšie.“ Nuž a po hrubej stavbe prichádza na rad montáž okien a vchodových dverí.

Podľa Evy Dendisovej sa snažia začať so základovou doskou do dvoch či troch týždňov. Niekedy sa môže stať, že chlapi začnú pracovať už do troch dní, ale to sú skôr výnimky. Partie sú totiž plne vyťažené.

„Ak ide o klasický bungalov do 140 metrov štvorcových, majú chlapi na hrubú stavbu 2 týždne. Za tento čas ju musia mať hotovú. No sú aj náročnejšie domy, kde sú naši chlapi na stavbe aj mesiac. Tento rok sme mali už asi päť domov, na ktorých sa zdržali dlhšie. Čo sa týka dokončovania, platí rovnaká rovnica. Etapa holodom pri veľkom projekte sa z klasických troch až štyroch týždňov natiahne na päť až šesť,“ dodáva Eva Dendisová.

Nech už je váš vysnívaný dom ???? na kľúč akýkoľvek, nič to nemení na veci. Bývať v ňom budete v priebehu niekoľkých mesiacov.

Zdielať cez: skopírovať odkaz
KATALÓG

To najlepšie
z našeho katalógu

Prehľadávajte v TOP kategóriách - projekty domov