Blog

Služby navyše s materiálmi špičkovej kvality

Okrem úkonov dohodnutých v zmluve ponúka Mirano majiteľom montovaných domov na kľúč  🔑 aj služby navyše. Čo vám je schopná spoločnosť zabezpečiť? A s akými materiálmi môžete rátať?

„Pri základovej doske, keď majú pri sebe naši odborníci všetky potrebné stroje, sa dajú realizovať vonkajšie prípojky vody, elektriny a kanalizácie. Na požiadanie zabezpečíme aj úložný priestor v podkroví. V štandarde nie je ani zateplenie základovej dosky po obvode, nikdy totiž presne nevieme, o koľko sa doska dvihne, to závisí od konkrétneho pozemku. Niekedy stačí zatepliť štyridsať centimetrov, inokedy – ak je pozemok svahovitý –  viac ako jeden meter. A niektorí zákazníci o to ani nemajú záujem,“ hovoria z kancelárie Mirana.

Na mieste sa dá s elektrikárom dohodnúť aj na zavedení rozvodov televízie, internetu, natiahnutí káblov aj dáta zásuviek 📺 🔌💻. „V cene tieto služby nemáme preto, že niekomu stačí televízor s internetom v obývačke a iný ho chce v každej izbe,“ vysvetľujú.

Službou navyše je aj poradenstvo 📝 . „Väčšinou si zákazníci riešia návrhy v štúdiách. My im pred stavbou posielame manuál, čo si majú premyslieť ohľadom kuchyne a kúpeľne🛁🚿🚽 . Napríklad kde majú byť vstavané skrine, kde nemusí isť podlahové kúrenie, lebo tam bude sprchovací kút. No veľakrát sa stane, že nevedia detaily. Alebo prídu s návrhom, ktorí naši odborníci musia odmietnuť, lebo sa nedá realizovať. Keď sú však klienti bezradní, vodár aj elektrikár im bez problémov poradí s rozmiestnením,“ dodávajú.

Len špičkové materiály

Na montované domy na kľúč od Mirana sa používajú len špičkové🥇, rokmi overené materiály. Pochádzajú z dôveryhodných zdrojov, výrobcovia sa na nich nesnažia šetriť a zaručujú aj krajinu pôvodu. Šmejdy v ponuke nenájdete. Posúďte sami:

 • Žiadanou novinkou je fólia do stien a na strop, špičková parozábrana Siga Majrex, ktorú na Slovensku pravdepodobne nepoužíva nikto iný. Tento výrobok využíva patentovú technológiu Hygrobrid švajčiarskej spoločnosti Siga. Parobrzda tretej generácie sa postará o nulovú tvorbu vlhkosti, vďaka čomu ušetríte financie. No nejde len o peniaze, ale predovšetkým o zdravie. Suchá konštrukcia totiž je bez jedovatých látok a iných vplyvov. Táto obdivuhodná inovácia má extrémny vysýchací potenciál. Fólia totiž funguje ako materiál, ktorý dokáže vysušiť drevo na bezpečnú úroveň pri nežiaducich okolnostiach. A vo fáze finálnej výstavby zabraňuje tvorbe vlhkosti v konštrukcii. Využijete ju na streche, na stene, na plochej streche a pri sanácii.

 • Drevo na konštrukciu domu – KVH a BSH hranoly pochádzajú z nemeckej firmy Ladenburger. Vysoká kvalita a kompletná certifikácia je samozrejmosťou.

 • Krytina je poprednej značky Terran.

 • Okná pochádzajú z firmy Slovaktual, ktorá je v súčasnosti špičkou na slovenskom trhu.

 • Polystyrény na zateplenie fasády a podlahy sú prevažne zo spoločnosti Polyform, závisí to však od miesta výstavby, niekedy je totiž problém s dopravou. Vtedy sa používa polystyrén Austrotherm.

 • Sadrokartónové dosky sú modely Knauf piano – sú to akustické protipožiarne sadrokartóny, ktoré pre ich náklady nepoužíva veľa firiem. Vynikajúco odhlučňujú.

 • Minerálna vlna do stien a stropu značky Knauf.

 • Vchodové dvere 🚪 sú plastové od overeného výrobcu. Mirano zatiaľ nezaznamenalo nejaké veľké reklamácie (okrem došteľovania dverí. To je ale normálne u všetkých vchodových dverí.) Za príplatok montuje aj hliníkové dvere, tieto ale niekedy robia problémy pri veľkých teplotných prechodoch (vonku -20 stupňov, vnútri +20 stupňov).

 • Rozvody vody z AL-PEX (hliník-plast).

 • Vykurovanie Caleo.

 • Plávajúca podlaha značky Egger.

 • Farba na maľovanie interiéru Jupol.

 • Omietka Baumit silikón.

 • Komín originál Schiedel UNI Advanced.

 • Interiérové dvere sú vyrábané na mieru, dyhované prírodnou dyhou.

Montované domy na kľúč 🔑 sú bez sťažností. Stane sa, že občas je potrebné došteľovať dvere či utiahnuť okná, niekedy niečo malé opraviť, no reklamácie na programe dňa nie sú. Reklamácie sú vždy odstránené v čo najkratšom čase👍 .

Pridať komentár