29. januára 2020

Tieto otázky by ste mali mať jasné ešte pred oslovením firmy s dopytom po dome …

Ak zvažujete kúpu montovaného domu na kľúč, ešte predtým ako oslovíte s dopytom našu firmu, mali by ste mať zodpovedaných niekoľko dôležitých otázok. Celý proces pôjde vďaka tomu rýchlo a hladko ✅.

Podľa obchodného zástupcu spoločnosti Mirano s. r. o., Miroslava Podstavka  je kľúčovým prvkom v hre pozemok. „Niektorí klienti už majú pozemok, ktorý si prispôsobia, iní si zas vysnívajú dom na kľúč ???? a až potom si pozemok zadovážia. Dôležité je mať ho vysporiadaný. Musí byť prístupný, lebo my sa naňho potrebujeme dostať s materiálom a strojmi ????. Tak isto by mal mať vyriešené aj siete, ktoré potrebujeme k práci, predovšetkým elektriku. No, to je potrebné riešiť ešte počas projektu a vybavovania stavebného povolenia. K ďalším fázam, ako je napríklad holodom, potrebujeme už aj vodu ????,“ vysvetľuje.

Druhým dôležitým krokom sú jasné predstavy o budúcom dome. „Mirano má na svojej internetovej stránke momentálne vyše 50 projektov domov, ktoré slúžia ako inšpirácia. Niekto si vyberie z nich, iný má zas odlišné predstavy. Podstatné je, aby pri stretnutí s projektantom klienti vedeli, koľko miestností má dom mať, kde sa má nachádzať technická miestnosť alebo či potrebujú aj špajzu. Niekto chce do malého domu natlačiť veľa izieb, iný – hoci aj s veľkorysejším pozemkom – ich zvolí menej. Ideálne je, keď má zákazník projekt premyslený a navrhnutý čo najdetailnejšie. Počas výstavby riešime už len malé zmeny,“ hovorí pán Podstavek.

Podstatná je aj otázka financovania. Je totiž nevyhnutné vyriešiť peniaze pred samotnou výstavbou alebo aspoň počas vybavovania stavebného povolenia. Informujte sa u spoľahlivého finančného poradcu alebo si nechajte urobiť ponuky vo viacerých bankách naraz. Otázku financovania neodkladajte, potrebujete totiž vedieť, ako a kedy budete schopný splácať. „Nechceme vopred všetky peniaze naraz. Financovanie máme rozdelené na etapy – základová doska, hrubá stavba, holodom a dom na kľúč. Pred každou etapou klient platí zálohu a po jej dokončení ju vyplatí celú. Projekt sa platí už priamo projektantovi – záloha + doplatok po dokončení,“ dodáva.

Detaily ako sú typy okien, dverí či podláh sa riešia tesne pred výstavbou pre postupné objednávanie. „V cenovej ponuke posielame zákazníkom rôzne varianty v štandarde. Oni si potom musia ujasniť, či im vyhovuje naše elektrické kúrenie alebo dajú prednosť plynovému. Niektoré práce sa tak riešia aj prostredníctvom externých firiem, kde je potrebná správna koordinácia a zosúladenie ⏩⏩⏩, aby sa všetky práce vošli do harmonogramu, ktorý je presne naplánovaný,“ dodáva Miroslav Podstavek.

Zdielať cez: skopírovať odkaz
KATALÓG

To najlepšie
z našeho katalógu

Prehľadávajte v TOP kategóriách - projekty domov