30. septembra 2021

Stavba domu na kľúč – všetko čo potrebujete vedieť

Posledná aktualizácia: 4.7.2024

Predtým, ako sa pustíte do stavby domu vás čaká viacero rozhodnutí. Prvým dôležitým rozhodnutím je to, či si postavíte dom svojpomocne alebo oslovíte stavebnú firmu. V prípade, ak sa rozhodnete pre spoluprácu so stavebnou firmou, čaká na vás ešte rozhodnutie o rozsahu dokončenia domu, ktorý má firma vykonať. Možností, v akom stave dostanete od stavebnej firmy váš vytúžený dom, je viacero. Stavba domu na kľúč predstavuje ten najvyšší z nich.

3 stupne dokončenia montovaného domu

Každý montovaný dom je možné postaviť do 3 rôznych štádií – hrubá stavba, holodom alebo dom na kľúč. Dom môže byť novému majiteľovi odovzdaný po dokončení ktorejkoľvek z uvedených fáz. Od toho, pre ktorú fázu dokončenia sa rozhodnete, závisí ďalší rozsah prác, ktoré bude v dome potrebné vykonať predtým, než sa do neho nasťahujete. Kým pri hrubej stavbe si preberáte len základ budovy po vykonaní nevyhnutných stavebných prác, pri holodome dokončený dom bez finálnych interiérových prvkov, v prípade stavby domu na kľúč získate hotovú nehnuteľnosť, do ktorej sa už stačí len nasťahovať.

Výhody stavby domu na kľúč

S domom na kľúč získate hotovú nehnuteľnosť, do ktorej sa môžete nasťahovať ihneď po jej prevzatí. Stavba domu na kľúč vám tak ušetrí energiu, čas a taktiež aj vaše fyzické a psychické sily, nakoľko sa nemusíte venovať rôznym dokončovacím prácam v dome, ale prídete si takpovediac na hotové.

A to je veľkou výhodou nielen pre tých, ktorí nemajú predstavu o tom, ako sa pokladá podlaha, maľujú steny či robia ďalšie dokončovacie práce, ale aj tých, ktorí sú vyťažení a nemajú čas venovať sa podobným prácam. Stačí si len vybrať požadované farby a materiály z katalógu a stavebná firma sa postará o všetko ostatné za vás.

Stavba domu na kľúč – cena

V cene stavby domu na kľúč je zahrnuté aj:

  • maľovanie stien a stropu bielou farbou,
  • plávajúce podlahy (možnosť výberu),
  • interiérové dvere na mieru (možnosť výberu typu dverí, farby a skla),
  • osadenie sanity, keramických obkladov, dlažby a batérií (v cene nie je materiál z dôvodu širokého výberu obkladov, dlažieb, sanity na trhu. Zákazníci majú možnosť vybrať si materiály presne podľa svojich preferencií a vkusu),
  • náklady na prepravu a ubytovanie pracovníkov.

Rozdiel medzi cenou hrubej stavby a domu na kľúč

Celkový rozdiel v cene medzi hrubou stavbou a postavením domu na kľúč sa líši v závislosti od vybraného projektu a materiálov, ktoré budú použité pri dokončovaní domu. Konečná cena domu na kľúč je tak vždy stanovená na základe zapracovanie všetkých požiadaviek zákazníka. V našom katalógu projektov domov uvádzame pri stavbe na kľúč vždy najnižšiu možnú cenu za kompletné dokončenie vybraného domu.

Náš najlacnejší dom na kľúč – bungalov číslo 41, tak môžete získať už za približne 75 000 €, pričom hrubá stavba tohto bungalovu stojí približne 25 000 € a holodom necelých 70 000 €. Rozdiel medzi cenou za dokončenie domu vo fáze holodomu a odovzdaním kompletného domu predstavuje len približne 5 000 €. V prípade druhého najlacnejšieho bungalovu, bungalov číslo 44, vychádza cenový rozdiel medzi holodomom a domom na kľúč veľmi podobne. Holodom stojí necelých 71 000 a stavba na kľúč približne 76 000 €.

bungalov 41
projekt - bungalov 41

Vďaka pár tisíc eur si tak môžete ušetriť množstvo starostí, stresov a energie a v konečnom dôsledku možno aj financií, nakoľko v prípade, ak si budete podlahy, sanitu, dvere a podobne nakupovať vo vlastnej réžií, pravdepodobne nezískate také výhodné ceny, než za aké ich nakupuje stavebná firma.

Na záver

Podobne, ako pri stavbe domu do ľubovoľného štádia, aj tu platí: dôkladný výber stavebnej firmy je základ úspechu. Na rozdiel od hrubej stavby pri stavbe domu na kľúč vám bude vybraná stavebná firma realizovať kompletne všetky stavebné práce. Na výbere si dajte preto naozaj záležať. Nebojte sa pred podpisom zmluvy pýtať na všetko, čo vás zaujíma. My v Mirano vám radi odpovieme na všetky vaše otázky, neváhajte nás kontaktovať.

Zdielať cez: skopírovať odkaz
KATALÓG

To najlepšie
z našeho katalógu

Prehľadávajte v TOP kategóriách - projekty domov