28. októbra 2022

Aj malý bungalov môže priniesť plnohodnotné bývanie. Treba si však vybrať správny projekt

Malý bungalov. Toto elegantné riešenie v sebe kombinuje možnosť, ako si zabezpečiť vlastné bývanie pri nižšom rozpočte. Útulne sa v ňom však bude cítiť prakticky každý. Či už je to mladá rodina alebo dôchodcovia, malé bungalovy hravo pokryjú ich nároky. 

Pojem malý bungalov nemá presnú definíciu. Pre naše potreby však takto môžeme označiť jednopodlažné domy (prípadne viacpodlažné), ktoré zaberajú čo najmenšiu zastavanú plochu. Samozrejme musia svojim obyvateľom poskytovať dostatočný štandard. K štandardu patrí WC, kúpeľňa, kuchyňa, technická miestnosť a obývačka. 

K tomu treba započítať ešte minimálne dve samostatné izby. Či už z nich bude spálňa a pracovňa alebo detská izba, to záleží na majiteľoch.

Tento typ stavby je ideálny najmä pre začínajúce rodiny, ktoré hľadajú dostupné bývanie mimo mestských sídlisk. Vhodný je aj pre ľudí vlastniaci menší stavebný pozemok. Teda taký, kde sa veľký rozťahaný bungalov nezmestí. A v neposlednom rade možno malý bungalov využiť ako chatu alebo ako bývanie pre staršie generácie.

Malý bungalov a jeho výhody

Malý bungalov v sebe skrýva viacero benefitov. Dokonca ich je viac, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Poďme si ich preto zhrnúť. 

  • Dostupné bývanie - menší dom znamená aj menšie množstvo použitého stavebného materiálu. Aj jednotlivé stavebné práce sa často počítajú na metre štvorcové. Preto býva cena malých bungalovov zvyčajne nižšia, ako pri ich väčších súrodencoch.
  • Zmestí sa na každý pozemok - menšia zastavaná plocha predstavuje ďalší benefit. Malý bungalov tak možno napasovať prakticky na akýkoľvek stavebný pozemok vrátane tých najmenších. 
  • Rýchla výstavba - pri správne zvolenom postupe a firme, je výstavba (nielen) malých bungalovov veľmi rýchla. Napríklad my sme schopní postaviť montovaný drevodom na kľúč za tri mesiace.
  • Väčší než sa na prvý pohľad zdá - hoci sa malý bungalov môže zdať napríklad pre potreby mladej rodiny príliš malý, nie je tomu tak. V prípade drevodomov sú priečky podstatne užšie, ako pri murovaných stavbách. Preto pri rovnakej zastavanej ploche získate až o 20% viac úžitkového miesta.
malý bungalov

A čo nevýhody?

Pre objektívnosť je správne spomenúť aj nevýhody. Malý bungalov môže byť časom pre niekoho nedostačujúci. Najmä ak plánujete deti, skôr či neskôr budete mať v dome čoraz viac hračiek, oblečenia a iných vecí. A tie budete musieť niekde schovať. 

Druhou nevýhodou môže byť zlá dispozícia domu. Tento problém môže vzniknúť najmä vtedy, ak si vyberiete nevhodný projekt. Je preto dôležité si všetko dobre rozmyslieť a nechať si uležať v hlave.

Malé bungalovy v našej ponuke

V našej ponuke sa nachádza hneď päť projektov malých domov (bungalovov). Sú navrhnuté tak, aby boli maximálne praktické a funkčné. 

Medzi najmenšie patrí Bungalov 41. Má úžitkovú plochu takmer 50 m2. Vďaka tomu ho napasujete prakticky na akýkoľvek stavebný pozemok. Svojim majiteľom ponúka štandardné vybavenie vo forme kuchyne s obývačkou, WC, kúpelňou, kuchyňou a technickou miestnosťou. Ďalej tu nájdeme samostatnú izbu s vlastným šatníkom. Do domu sa vstupuje cez zádverie, ktoré je navrhnuté aj na umiestnenie vstavanej skrine. 

Alternatívou je potom Bungalov 44. Má obdobnú úžitkovú plochu ako Bungalov 41, ktorú však možno ešte zväčšiť vytvorením pochôdznej časti v podkroví. Tento priestor tak bude ideálny na odkladanie nepotrebných vecí. Súčasťou malého bungalovu je kuchyňa s obývačkou, spálňa, technická miestnosť a kúpeľňa s WC. Dom má zároveň prestrešenú terasu. 

malé bungalovy

Medzi malé bungalovy radíme aj Bungalov 7. Jeho úžitková plocha je na úrovni takmer 65 m2. Vytvára tak dostatočný priestor pre 3 - 4 člennú rodinu, ktorá hľadá alternatívu k bývaniu v byte. Domácnosti dominuje kuchyňa s obývačkou a jedálňou. Kúpeľňa je spojená s WCkom a cez chodbu sa dostanete do dvoch susedných izieb. 

Bungalov 45 patrí medzi naše vychytené projekty. Jeho úžitková plocha 65 m2 je vhodná pre mladú rodinu. Domáce gazdinky poteší špajza hneď pri kuchyni a obývačke. V dome nájdete tiež samostatné WC a kúpeľňu. Technická miestnosť pojme všetko dôležité, pre chod domácnosti. Dve priestranné izby využijete podľa vašich predstáv. 

Posledným malým bungalovom v našej ponuke je Bunaglov 9. Na úžitkovej ploche takmer 70 m2 nájdete obývačku s kuchyňou, dve veľké izby, špajzu, technickú miestnosť, samostatné WC a kúpeľňu. Tento projekt domu je ideálny pre mladé rodiny, ale aj staršie generácie, ktoré si chcú užiť dôchodkové roky na vidieku. 

Tip na záver

Či už túžite po malom bungalove alebo hľadáte niečo iné, takmer určite si vyberiete ten svoj dom v našom katalógu projektov. Sme stavebná firma špecializujúca sa na stavbu pasívnych montovaných drevodomov na Slovensku a v Čechách. Domy montujeme rýchlo, kvalitne k spokojnosti našich zákazníkov.

Zdielať cez: skopírovať odkaz
KATALÓG

To najlepšie
z našeho katalógu

Prehľadávajte v TOP kategóriách - projekty domov