16. februára 2023

Hľadáte 4 izbový bungalov s garážou? Máme pre vás tieto projekty

4 izbový bungalov s garážou je ideálne riešenie pre štvorčlennú rodinu. Každý v ňom má dostatok priestoru a súkromia pre seba. Ako bonus je garáž v rámci domu, takže aj počas zlého počasia to máte na skok do domácnosti. V článku si predstavíme projekty štvorizbových bungalovov z našej ponuky.

No skôr než si virtuálne prelistujeme náš katalóg projektov, pozrime sa, aké sú výhody a nevýhody štvorizbového bungalovu s garážou.

4 izbový bungalov s garážou a jeho výhody

Hlavné výhody tohto riešenia domu sme už predstavili v úvode. Predovšetkým je to bohatý priestor pre celú rodinu. Každý člen má dostatok súkromia a miesta na každodenné trávenie času v domácnosti. Výhodou bungalovu je aj jednopodlažnosť. Dom síce zaberá väčšiu plochu, zato však absentujú hluché miesta, ako sú schody. 

Garáž, ako súčasť domu je taktiež veľmi praktická. Kedykoľvek prídete s autom, rovno zaparkujete v garáži. Odtiaľ to máte len na krok do obytnej časti domu. Tento fakt oceníte najmä počas zlého počasia alebo zimy. 

A čo nevýhody?

Nevýhody 4 izbového bungalovu s garážou kráčajú ruka v ruke s benefitmi. Dom zaberá pomerne veľkú zastavanú plochu. Pokiaľ ho teda chcete natlačiť na menší pozemok, môžete s tým mať problém. Taktiež treba počítať s vyššou obstarávacou cenou (treba započítať väčšie základy, viac materiálu, garážová brána atď.) 

A do tretice to sú prevádzkové náklady, ktoré budú z pochopiteľných dôvodov o niečo vyššie ako pri menších bungalovoch.

4 izbový bungalov s garážou - projekty domov v Mirano

Radi by sme vám teraz predstavili samotné projekty štvorizbových bungalovov s garážou v našej ponuke. 

Najmenší v tejto kategórii je Bungalov 23. Zastavaná plocha je 143 m2. Z toho dom zaberá 121 m2, prístrešok pre auto má 13,4 m2 a terasa 8,6m2. Áno, v tomto projekte nie je “plnohodnotná” garáž, ale “iba” prístrešok pre auto. Inak však nájdeme všetko, čo štvorčlenná rodina potrebuje k životu.

Do domu sa vstupuje cez zádverie. Tento priestor je navrhnutý tak, že sa sem vojde vstavaná skriňa. Chodba vás následne dovedie do ďalších častí domácnosti. Je ňou priestranná kúpeľňa, technická miestnosť, tri samostatné izby, obývačka a kuchyňa s vlastnou špajzou.

4 izbový bungalov s garážou

Druhý 4 izbový bungalov s garážou je projekt Bungalov 38. Zastavaná plocha je v tomto prípade 163,4 m2. Dom s garážou zaberá 145,8 m2, terasa sa rozkladá na 16,98 m2 a 0,65m2 má prestrešenie vchodu.

Vstup do domu je riešený cez zádverie. Opäť tu nájdeme priestor na vstavanú skriňu, ale aj vstup do samostatného WC. Chodba potom spája kuchyňu s obývačkou a jedálňou, kúpeľňu a tri samostatné izby. Medzi kuchyňou a obývačkou nájdeme prechod do priestrannej terasy.

Bungalov 1 má ešte priestrannejšie rozmery. Treba preto počítať s tým, že zastavaná plocha zaberá takmer 173 m2. Samotný dom s garážou si odkroja 157 m2, prestrešenie terasy 12,9 m2 a prestrešenie vchodu 2,9 m2.

Do domácnosti sa dá vojsť hneď dvoma spôsobmi. Buď cez garáž alebo klasicky cez zádverie. Cez zádverie sa dostanete aj na samostatné WC a do priestrannej miestnosti, ktorú tvorí kuchyňa, jedáleň a obývačka. Odtiaľ sa pomocou chodby dostanete do troch veľkých izieb, technickej miestnosti a kúpelne. Súčasťou jednej miestnosti je aj samostatný šatník.

Posledný štvorizbový bungalov s garážou je do písmena L. Zastavaná plocha je 186 m2. Z toho dom s garážou zaberá väčšinu priestoru a 1,8 m2 pripadá na prestrešenie vchodu. 

Vstup do domu je riešený cez zádverie, ktoré zároveň spĺňa úlohu chodby. Pár krokmi sa dostanete do kúpelne, spálne (súčasťou je samostatný šatník) a priestornej miestnosti, ktorú tvorí kuchyňa (so špajzou) s jedálňou a obývačkou. Do ďalších dvoch izieb a kúpelne sa vstupuje cez menšiu chodbu. Technická miestnosť je súčasťou garáže. 

Tip na záver

Pokiaľ hľadáte projekt domu, realizátora stavby alebo všetko spolu, určite sa nám ozvite. Špecializujeme sa na stavbu pasívnych, difúzne uzatvorených, montovaných drevodomov na Slovensku a v Čechách. Od podpisu zmluvy sme schopní postaviť už za tri mesiace akýkoľvek dom z nášho katalógu. 

Zdielať cez: skopírovať odkaz
KATALÓG

To najlepšie
z našeho katalógu

Prehľadávajte v TOP kategóriách - projekty domov