16. mája 2024

Úzke domy s rovnou strechou. Tu sú ich hlavné výhody

Úzke domy s rovnou strechou. S týmto typom stavieb sa príliš často nestretávame. Aj napriek tomu si zaslúžia našu pozornosť. V porovnaní s napríklad typickým bungalovom so sedlovou strechou majú svoje nezameniteľné výhody. Dnes si preto úzke domy s rovnou strechou rozoberieme podrobnejšie a predstavíme si aj vybrané projekty z nášho katalógu.

Poďme však poporiadku. Pri stavbe domu sníva väčšina ľudí o dokonalom pozemku. Rovinatom, so štvorcovým pôdorysom, na ktorý si postavia svoj vysnívaný dom. Avšak nie vždy je takáto možnosť. Predovšetkým pokiaľ vznikne stavebný pozemok po starom dome. Tie sa v minulosti stavali skôr na dlhých, ako širokých parcelách. A vtedy sa dostávajú k slovu úzke domy.

Výhody úzkych domov

Hlavný benefit sme spomenuli vyššie. Úzke domy možno napasovať takmer na akýkoľvek pozemok. Na klasický obdĺžnikový v developerskej výstavbe, aj na taký, ktorý vznikne po zbúraní starého domu. Preto sa pri plánovaní novej domácnosti nemusíte obmedzovať.

A čo úzke domy s rovnou strechou? Tam zostávajú výhody všestrannosti a nastupuje ďalší rozmer. Rovná strecha dodá každému domu moderný vzhľad. Navyše, tento typ strechy sa hodí tam, kde je zložitejší pôdorys stavby. Kým klasická sedlová strecha má svoje obmedzenia, rovnú strechu možno napasovať na akýkoľvek tvar domu. 

Pre koho sú úzke domy s rovnou strechou vhodné?

V prvom rade pre tých, ktorý vlastnia alebo plánujú kúpiť úzky pozemok. Tu prakticky neexistuje iná možnosť, než postaviť podlhovastý dom. Voľba plochej strechy alebo klasickej sedlovej potom vychádza z osobných preferencií investora. Niekomu bude imponovať práve moderný vzhľad a netypicky vyzerajúci dom. 

Zvážiť by ju mali aj tí, ktorí chcú postaviť poschodový dom. Rovná strecha totiž vytvára bohatý priestor aj v podlažnom priestore. Na rozdiel od sedlovej strechy tu nie sú zvažujúce sa steny. Preto sa pri plánovaní dispozície poschodia nemusíte nejako obmedzovať.

Úzke domy s rovnou strechou by mohli osloviť aj ekologicky zmýšľajúcich ľudí. Najmä tých, ktorí zavažujú tzv. zelenú strechu. V tomto prípade sa totiž zrážková voda udržiava dlhšie na streche a je tak k dispozícii pre rastliny dlhší čas.

Poďme si však predstaviť samotné projekty. Pokiaľ si, ako kritérium zadáme úzky dom s rovnou strechou, nájdeme v našom katalógu dva projekty.

úzke domy s rovnou strechou sa hodia prakticky kdekoľvek

Bungalov 55

Ide o priestranný rodinný dom s rozmermi 8,1 x 12,5 m. Do domácnosti sa vstupuje cez zádverie. To vás privedie do chodby. Ak odbočíte vľavo, dostanete sa do nočnej časti domu. Patria sem tri veľké izby a záleží len na vás, ako ich zariadite. Bude z nich spálňa? Hosťovská izba? Detské izby? To záleží len na vás. V blízkosti izieb je samostatné WC a kúpeľňa. 

Pokiaľ po vstupe do domu zamierite vpravo, dostanete sa do rozľahlej kuchyne spojenej s obývacou izbou. Pri kuchyni sa nachádza aj špajza. A to najpodstatnejšie na záver. Z kuchyne sa dostanete na prestrešenú terasu, takže rannú kávu si vychutnáte na čerstvom vzduchu.

Cena bungalovu 55 začína na 41 750€ pri hrubej stavbe. Holodom vás vyjde na 101 220€ a dom na kľúč za 109 940€. 

Bungalov 51

Patrí medzi naše najvydarenejšie projekty. Jeho rozmery sú 9,3 x 21 m. Vstup je riešený klasicky cez zádverie. Naľavo sa nachádzajú dvere, cez ktoré sa dostanete do technickej miestnosti. Ak postúpite ďalej do domu privíta vás chodba, ktorá vedie do všetkých častí domácnosti. Napravo od nej sa nachádzajú dve izby, ktoré sú ideálny priestor pre vaše ratolesti. Oproti izbám sa nachádza samostatné WC a kúpelňa s WC. 

V centrálnej časti domu je obývačka s kuchyňou. Odtiaľ viete vykročiť na slnkom zaliatu terasu alebo do ďalšej izby, ktorá si až pýta byť spálňou. K nej totiž prináleží aj samostatná kúpelňa s WC a šatník.

Bungalov 51 dodávame vo fáze hrubej stavby za 55 350€, holodomu za 137 220€ a na kľúč vám ho postavíme za 151 560€.

Tip na záver

Nech už sa rozhodnete stavať akýkoľvek dom, ponúkame vám naše služby. V katalógu projektov nájdete vyše šesťdesiat rôznych návrhov domov. Malé, veľké, poschodové… Vďaka tejto pestrosti si zaručene vyberiete, nech už máte akýkoľvek pozemok. Navyše, sme špecialisti na stavbu montovaných drevodomov. Staviame na Slovensku aj v Čechách a za roky existencie máme tisícky spokojných zákazníkov. Pridajte sa k nim aj vy.

Zdielať cez: skopírovať odkaz
KATALÓG

To najlepšie
z našeho katalógu

Prehľadávajte v TOP kategóriách - projekty domov