20. januára 2016

Ako si zaobstarať štýlové zariadenie do domácnosti zadarmo?

Tešíte sa už z nového montovaného domčeka. Do vášho rozpočtu ste zarátali cenu pozemku, domu, nezabudli ste ani na drahšie spotrebiče, kuchynskú linku a vybavenie kúpeľne. Čo však zvyšok vybavenia, keď sa sťahujete do väčšieho? Samozrejme, niečo vám ostalo zo starého bytu či prenájmu. To však zďaleka nestačí, keď vidíte priestor nového domu zívať prázdnotou. Nezúfajte. Potrebujete len trochu inšpirácie, aby ste si domček zariadili štýlovým nábytkom za málo peňazí, ba dokonca zadarmo.

Existuje niekoľko ciest, ako si zariadiť svoj príbytok. Stačí vaša fantázia, trocha manuálnej zručnosti a jedna návšteva obchodu, v ktorom predávajú farby, laky, lepidlo a podobne. Takto si zariadite montovaný dom, pokým si nenašetríte na nové a drahšie kúsky. Ale je pravdepodobné, že aj s tým, čo sami vytvoríte, budete nadmieru spokojní.

Vdýchnite život starému nábytku

Využitie starého nábytku je jedným z obľúbených spôsobov, ako si vybaviť nové bývanie. Retro štýl je stále in. Navštívte povalu či pivnicu svojich rodičov a prarodičov. Stavíme sa, že v nich nájdete jadro svojej novej obývačky. Staré komody, stolíky alebo stoličky sa pomocou farieb, lakov a pár klinčekov, kvôli stabilite, razom premenia na veselé farebné či decentné drevené vybavenie. Aj so starým gaučom sa pomocou novej látky dá vyčarovať zázrak.

Tí kreatívnejší zvládnu premeniť skrinku so šuplíkmi na poschodový kvetináč do záhrady. Alebo pretransformujú starý nefunkčný televízor na originálne akvárium. Zo starých hrablí spravia držiak na poháre. Fantázii sa medze nekladú, a pokiaľ ide o nábytok, platí to dvojnásobne.

Vyrobte si ekologický nábytok

Ekologický nábytok je ďalší neutíchajúci trend. Dnes už môžete z odpadu vyrobiť všetko od postele cez lampičku až po záhradný gril. Presne tak, z odpadu. Niektoré nápady dokážu zrealizovať aj úplne bežní smrteľníci. Na druhej strane niektoré návrhy sú viac pokročilé a potrebujete byť i manuálne zruční. Začnime s jednoduchšími nápadmi.

Radi pijete víno, ale fľašu vždy vyhodíte? Možno si to nabudúce rozmyslíte. Sklené fľaše môžete úplne jednoducho premeniť na sklené vázy, krásne svietniky alebo dokonca kreatívne lampy. Stačí, ak si na webe nájdete efektívny spôsob, ako urobiť plynulý rez cez sklenú fľašu. Návod na to, čo si chcete vyrobiť, si tiež jednoducho vyhľadáte prostredníctvom najlepšieho priateľa človeka – Google.

Konzervy a plechovky zvyčajne tiež končia v koši. Ale prečo, keď sa z nich dajú  urobiť zaujímavé bytové doplnky alebo užitočné kuchynské pomôcky? Vyrobte si napríklad okrúhlu vykrajovačku na cesto či držiak na fľaše. Okrem toho vždy poslúžia na organizáciu náradia, kancelárskych potrieb alebo čohokoľvek, v čom chcete udržiavať poriadok. Tí zručnejší si vedia plechovky premeniť na originálne lampy alebo svietniky.

Prehrávate si ešte CD-čka? Nie, veď prečo by aj, keď dnešnému svetu vládne internet. Kedykoľvek si pustíte svoju obľúbenú hudbu. Čo urobiť so všetkými tými CD nosičmi? Vyrobte si krásny rám zrkadla, podnos alebo vianočné gule. A obaly pre viac CD-čiek? Zabaľte do nich deťom desiatu do školy.

Vďaka materiálom, ktoré bežne končia v odpadkoch, viete urobiť radosť aj svojim deťom. Postačia vám obyčajné kartónové škatule. Lacný materiál, ktorý môžete pretvoriť na menšie hračky, väčšie autíčka a domčeky, ba dokonca bludisko cez celú záhradu. Ak máte menšie deti, ktoré rady kreslia po stenách, dajte im samým pretvoriť obyčajnú škatuľu na majstrovské dielo.

Nápady pre zručných domácich majstrov

Ste zručný kutil? Tak to si poradíte aj s materiálom náročnejším na spracovanie, napr. s drevenými debničkami. Z nich sa dajú vyrobiť drevené stolíky, poličky i celá nástenná knižnica. Samozrejme, dajú sa z nich urobiť aj jednoduchšie veci, akými sú originálne kvetináče.

A čo využiť staré drevené palety? Vyrobiť môžete celú sériu nábytku do spálne, obývačky alebo pracovne, prípadne i na záhradu. Vyrobte si doma konferenčný stolík, posteľ i knižnicu podľa svojich predstáv. Niektorí experti dokážu z paliet vyrobiť aj reálne schody.

Naozaj kreatívnym nápadom je využitie plechových sudov na výrobu záhradného grilu či postieľky pre dieťa. Z kolesa bicykla vzniknú hodiny, zo starých klobúkov lampy a z kontajnera sa zas môže stať bazén (http://www.napadynavody.sk/muz-vyrobil-nadherny-bazen-z-kontajneru-p1004). Ušetrite peniažky a popustite uzdu vašej fantázii. Vyrobte si vlastný nábytok do nového montovaného domu.

Zdielať cez: skopírovať odkaz
KATALÓG

To najlepšie
z našeho katalógu

Prehľadávajte v TOP kategóriách - projekty domov