15. mája 2022

Dom vo svahu s garážou? Máme pre vás riešenie

Moderný dom vo svahu je dnes v celku rarita. Kto môže, stavia radšej na rovine. Keď však iná možnosť nie je, dobre padne aj svahovitý stavebný pozemok. Tí šikovnejší využijú jeho charakter vo svoj prospech a vo svahu postavia dom aj s garážou. 

Dom vo svahu má svoje nezameniteľné čaro. Podľa požiadaviek investora a konkrétneho projektu sa dá zapasovať do okolitého terénu a využiť ráz krajiny vo svoj prospech. Medzi základné benefity domu vo svahu patrí: 

  • Nižšia obstarávacia cena - svahovité stavebné pozemky bývajú spravidla o 10 - 20% lacnejšie ako rovinaté parcely. Majú tak kompenzovať zvýšenú pracnosť pri úprave terénu a samotnej stavbe
  • Ideálne podmienky na pivnicu - svahovitá parcela priam až nabáda na vytvorenie pivnice pod domom. Napríklad taký bungalov s pivnicou môže slúžiť na uskladnenie bicyklov, kosačky, poprípade ako technická miestnosť či posilňovňa. 
  • Garáž - pod domom vo svahu sa dá schovať aj garáž. Táto možnosť šetrí najmä miesto na pozemku a čas. Nemusíte dodatočne riešiť ohlasovaciu povinnosť na drobnú stavbu, volať stavebnú firmu a podobne. 

Bez úpravy terénu to nepôjde

Pri dome vo svahu s garážou, ale aj bez, treba počítať s úpravou okolitého terénu. Jednou z možností je vychádzať z daností pozemku a prispôsobiť sa mu. Pri stavbe sa základy “dvíhajú” pomocou strateného debnenia aspoň jeden meter nad úroveň najvyššieho bodu pozemku. Tak vznikne ideálny priestor na spomínanú garáž alebo pivnicu (prípadne oba varianty). 

Druhou možnosťou je nechať pozemok zavoziť zeminou a aspoň čiastočne ho vyrovnať. Vo výsledku sa dajú vytvoriť terasy na parcele. V tomto prípade však treba rátať s tým, že by mala navozená zemina sadať niekoľko mesiacov. Pokiaľ je navozenej zeminy príliš veľa, môže padnúť rozhodnutie vyhĺbiť základy až na pôvodnú neporušenú vrstvu. 

Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek možnosť, prinášame vám na inšpiráciu niekoľko našich projektov domov s garážou, ktoré napasujete aj do svahu. 

dom vo svahu s garazou

Bungalov 12

Vznikol na popud nášho zákazníka. Odvíjal sa od rozmerov jeho pozemku a špecifických požiadaviek. Bungalov má tri veľké izby, obývaciu izbu spojenú s jedálňou a kuchyňou, špajzou, kúpeľňou s WC a samostatným WC. Súčasťou je aj sklad záhradného náradia čím vznikol aj prestrešený priestor na dve autá. Obytná plocha domu je 75,2 m2 a zastavaná plocha 142 m2

Bungalov 38

Patrí medzi ideálnych adeptov na dom s garážou vo svahu. Ide o štvorizbový bungalov s troma spálňami, kuchyňou spojenou s obývačkou, špajzou, kúpeľňou a samostatným WC. Z obývačky sa dá prejsť na prestrešenú terasu. Súčasťou domu je aj priestranná garáž. Obytná plocha domu je 72,05m2.

Bungalov 15

Bungalov 15 sa radí v našej ponuke medzi väčšie domy. Jeho pôdorys je do písmena L a obytná plocha je až 92 m2. Ideálny je pre štvorčlennú rodinu a dispozične je navrhnutý tak, aby poskytoval dostatočné súkromie všetkým obyvateľom. Nájdeme tu dve detské izby so spoločnou kúpeľňou (vrátane WC), spálňu so šatníkom, druhú kúpeľňu, kuchyňu s obývačkou a garáž s technickou miestnosťou. 

Projekt 18

Predstavuje moderné a luxusné bývanie pre náročných. Má oddelenú dennú a nočnú časť a tiež dva hlavné vstupy. Každá prízemná izba má vlastný vstup na terasu. Dennú časť tvorí obývacia izba s jedálňou a kuchyňou. V nočnej časti sú dve detské izby a spálňa s vlastnou kúpeľňou a šatníkom. 

Súčasťou domu je aj práčovňa, kúpeľňa s WC a priestor na saunu. V nadzemnej časti sa nachádzajú ďalšie dve miestnosti vhodné napríklad ako pracovne. Samozrejmosťou je aj priestranná dvojgaráž. Obytná plocha je 130m2.

Tip na záver

V našom katalógu projektov nájdete širokú ponuku rodinných domov. Každý z nich vieme postaviť vo svahu a aj podpivničiť. Stačí si len vybrať a osloviť nás.

Zdielať cez: skopírovať odkaz
KATALÓG

To najlepšie
z našeho katalógu

Prehľadávajte v TOP kategóriách - projekty domov