18. júna 2022

Mini dom – šetrí rozpočet a prináša útulie

Najmenší mini dom na svete má dva metre štvorcové. Podľa jeho tvorcu, architekta Renza Piana poskytuje všetko, čo človek potrebuje na bývanie. Pokiaľ chcete bývať vo svojom, no máte obmedzený rozpočet, nemusíte sa až tak obmedzovať. V našej ponuke máme hneď niekoľko projektov malých bungalovov, ktoré prekonajú vaše očakávania.

Mini domy dnes nie sú príliš v kurze. Treba však rýchlo dodať, že je to škoda. Na rozdiel od svojich väčších súrodencov, ponúka malý domček menší životný priestor. Nesmieme však zabudnúť na to, že jeho obstarávacia cena podstatne nižšia. A aj náklady na vykurovanie a celkovú prevádzku sú niekde úplne inde, ako v prípade klasických montovaných drevodomoch. 

Takýto malý domček je ideálna voľba pre mladé páry alebo čerstvých rodičov, ktorý potrebujú niekde začať bývať a nemôžu si hneď dovoliť veľký dom. 

Čo si predstaviť pod slovom mini dom?

Mini dom alebo tiež malý domček chápeme ako rodinný dom, ktorý má úžitkovú plochu do zhruba 70 m2. Svojim majiteľom by mal poskytnúť dostatok vnútorného priestoru na plnohodnotné využitie interiéru. Mal by teda mať aspoň dve spálne či detské izby, WC, technickú miestnosť, kúpeľňu a kuchyňu s obývačkou.

Práve také sú aj projekty malých domov v našej ponuke Mirano. Do kategórie mini dom môžeme zaradiť päť našich montovaných drevodomov.

mini dom

Malý bungalov 45

Ponúka svojim majiteľom všetko, čo od svojho prvého domu môžu chcieť. Dve veľké izby, ktoré možno využiť ako spálňu a pracovňu prípadne detskú izbu. Samozrejmosťou je potom aj kuchyňa spojená s obývačkou (a jedálňou). Z kuchyne sa ide aj do malej špajze, kde si odložíte všetko potrebné pre varenie. 

Súčasťou tohto malého bungalovu je aj samostatné WC, kúpeľňa a technická miestnosť. Celková zastavaná plocha je na úrovni 80,64 m2, úžitková plocha predstavuje 65 m2 a obytná plocha meria 45,32 m2. Jeho cena je pri hrubej stavbe 25 640 €, v prípade holodomu 66 470 € a na kľúč vám ho postavíme za 73 390€. 

Malý domček nesie názov Bungalov 41

Bungalov 41 je najmenší rodinný dom v našej ponuke. Jeho obytná plocha je 33,17m2, úžitková plocha 48,34m2 a zastavaná plocha 63 m2. Nájdeme v ňom jednu veľkú izbu, z ktorej sa ide do kúpeľne a šatníka. Dom tiež obsahuje malú technickú miestnosť a samostatné WC. Druhou veľkou miestnosťou je kuchyňa s obývačkou. 

Cena za hrubú stavbu je na úrovni 23 880€, do fázy holodomu je možné dom postaviť za 59 570€ a na kľúč za 65 270€. 

Pri všetkých domoch v našom katalógu je potrebné k cene ešte započítať náklady na projektovú dokumentáciu, základovú dosku a vonkajšie prípojky. 

Mini dom bungalov 44

Je o niečo priestrannejší ako predchádzajúci malý bungalov. Má však taktiež jednu izbu, obývačku spojenú s kuchyňou, technickú miestnosť a kúpeľňu s WC. Cez obývačku je možné prejsť na terasu. Celková zastavaná plocha je 61,75 m2, pričom treba ešte prirátať 16,90 m2 prestrešenia terasy. 

Úžitková plocha je 47, 78 m2 a obytná plocha 35,04 m2. Bungalov 44 je možné postaviť do fázy hrubej stavby už za 24 410€, do fázy holodomu za 60 560€ a na kľúč za 65 680€. 

Bungalov 7 nie je obyčajný malý domček

Bungalov 7 sa radí k väčším mini domom. Má dve, takmer identické miestnosti, ktoré možno využiť ako spálňu, detskú izbu alebo pracovňu. Cez chodbu sa dostanete do kúpeľne s WC a sprchovým kútom alebo do priestrannej kuchyne s obývačkou a jedálňou. V tejto časti domu je možné nájsť aj šikone umiestnenú technickú miestnosť. 

Celková zastavaná plocha je 80,5 m2, úžitková plocha je 64,80 m2 a obytná plocha 49,20 m2. Hrubá stavba vyjde na 26 370€, holodom na 67 280€ a dom na kľúč stojí 73 590€. 

mini domček

Mini dom Bungalov 9 

Tento projekt sa do nášho zoznamu takmer nezmestil. Jeho celková zastavaná plocha je 85, 95 m2, úžitková plocha 68,70 m2 a obytná plocha 49,90 m2. Bungalov 9 má dve veľké izby, kúpeľňu, samostatné WC a technickú miestnosť. Kuchyňa je už tradične spojená s obývačkou a jedálňou. Súčasťou domu je tiež špajza. 

Cena za hrubú stavbu je 27 610€, holodom 71 540€ a dom na kľúč vyjde 78 560€.

Tip na záver

V Mirano máme bohaté skúsenosti s výstavbou všetkých typov domov. Od tých najmenších, ktoré spomíname vyššie cez klasické montované bungalovy až po domy vo svahu

Zdielať cez: skopírovať odkaz
KATALÓG

To najlepšie
z našeho katalógu

Prehľadávajte v TOP kategóriách - projekty domov