30. novembra 2017

Prečo hypotéka na dom víťazí nad bývaním v prenajatom byte? Existuje 5 pádných dôvodov.

Chcete sa oslobodiť od obmedzeného priestoru a srdcervúceho vyhadzovania peňazí za nájomné? Aj Vy si poviete, že vlastný rodinný dom je riešením, ale určite nie dostupným pre mňa? Táto myšlienka však nemusí byť vôbec pravdivá. Súčasné montované domy ponúkajú vyššiu užívateľskú úroveň s veľmi nízkymi prevádzkovými nákladmi. Navyše, ich nákupná cena začína už na 54 750 eurách. Presťahovanie sa do vlastného montovaného domu je teda teraz nielenže možné, ale najmä rozumné.

1. Dôvod: Zvýšenie rodinného portfólia

Svätá pravda je, že z platenia nájomného ešte nikdy nikto nezbohatol. Prečo? Totiž tieto značné platby za bývanie sú každý mesiac neodvolateľne pripísané na účet prenajímateľa. Vy sa platobným príkazom svojich peňazí plne vzdávate a už nikdy z nich nebudete vidieť ani jedno jediné euro. Zatiaľ, čo Vášmu prenajímateľovi sa takto postupne zhodnocuje vynaložená investícia za Vami obývaný byt, Vaše vlastné portfólio nijako nenarastá. Hypotéka je spôsob, ako vlastniť a zároveň aj používať nehnuteľnosť takmer okamžite. Po splatení hypotéky máte zaistený dôchodkový vek, zaopatrené deti a finančné prostriedky navyše dostupné pre utrácanie za samé radosti a nie iba za starosti.

2. Dôvod: Oslobodenie od zbytočných nákladov

Možno si myslíte, že 15 alebo 20 rokov splácania hypotekárneho úveru je neskutočne veľa. Neprehliadnite však skutočnosť, že mnohokrát ešte vyšší pravidelný výdaj na bývanie, než je splátka hypotéky, musí  mesačne platiť každý sebestačný človek, ktorý potrebuje bezpečnú strechu nad hlavou. Po splatení hypotéky však budete Vy od týchto, dá sa povedať priamo nevyhnutných nákladov na bývanie, už navždy oslobodený, o čom sa môže ľuďom bez vlastnej nehnuteľnosti iba snívať. Odo dňa splatenia hypotéky totiž hradíte už len vedľajšie náklady na bývanie, t.j. náklady na kúrenie, energiu alebo poistenie. Je potrebné povedať, že prevádzkové náklady v nízkoenergetických montovaných domoch sú o dosť nižšie ako v bežných panelových bytoch.

3. Dôvod: Vytvorenie si bývania podľa vlastných potrieb

V  byte ste často obmedzený priestorom aj stavebnými úpravami. Dispozične presne dané, malé a každodenne niekým obsadené miestnosti so skromnou lodžiou, sa nedajú konfrontovať s možnosťami, ktoré prináša montovaný dom. Ak sa obrátite na kvalitného staviteľa, poskytne Vám okrem možnosti precízneho postavenia domu tiež pomoc s projektovou dokumentáciou. V projektovej dokumentácii  si môžete určiť, koľko a aké izby potrebujete v dome mať, aby sa každý člen rodiny cítil spokojne. Dodržané však musia byť isté dispozičné pravidlá, aktuálne platné pre všetky novostavby. Okrem možnosti priestorných lodžií sa Vám ponúka veľká záhradná plocha, ktorá je vhodná pre záhradkárstvo, detské ihriská, letné grilovanie, cvičenie jogy a pod. Prirodzené vonkajšie prostredie naviac ponúka inšpiratívne priestranstvo podporujúce tvorivosť.

4. Dôvod: Možnosť žiť slobodne

Sloboda patrí medzi základné hodnoty každého jedného človeka. Súčasná hektická doba praje skôr kompromisom, Vy sa však cez montovaný dom môžete oslobodiť od všetkých a všetkého. V prípade nájomného bytu  asi každý pozná nasledujúci scenár: z každej strany, v každom rohu, na každom poschodí,  číhajú rôzne naladení susedia. Jednému vadí to, druhému zase ono. Vyhnúť sa im dá iba vtedy, keď za sebou zamknete dvere na dva západy, a dlho z nich nevytiahnete nos. Psi, mačky a iné zvieratá, po ktorých toľko túžia nielen deti, sú často v nájomných bytoch zakázané alebo sú podmienené ďalšími poplatkami. Ste povinný dodržiavať X  pravidiel, ktoré sú dané domovým rádom.

Tento horor môžete veľmi rýchlo skončiť, a to obstaraním montovaného domu. Vo svojom vlastnom dome si totiž môžete  žiť voľne ako vták  a rovnakú slobodu a pokoj môžete mať aj na Vašej záhrade. Všetko závisí len od správnej voľby pozemku, kedy sa pred jeho kúpou uskutoční aj dôkladný prieskum lokálnych podmienok pre život, susedstva aj susedských vzťahov.

5. Dôvod: Možnosť žiť zdravo, ekologicky a v harmónii s prírodou

Nízkoenergetické montované domy často disponujú vstavanou rekuperačnou jednotkou, ktorá zaisťuje zdravé a čisté prostredie vo vnútri aj okolí budovy. Materiály použité na stavbu montovaného domu sú ekologické a ich výroba je takmer bezodpadová. To isté platí aj pre montáž a likvidáciu týchto domov. Montované domy sú samoregulačné – dokážu v lete udržiavať studený vzduch a v zime zase teplo vo vnútri domu, vďaka čomu sú nenáročné na prevoz. Vzhľadom na nízku nákupnú cenu montovaného domčeka sa priamo ponúka, aby ste ho následne opatrili aj niektorým zo zariadení alternatívnych technológií. Napríklad solárnymi panelmi alebo konektormi. Máte tak príležitosť ísť s prevádzkovými nákladmi na úplné minimum a to súčasne s minimálnou environmentálnou záťažou. Ďalej sa navrhujú prepojené obytné miestnosti s priamym prístupom do záhrady a veľké presklené priestory, ktoré umožňujú dostatočné osvetlenie miestností a poskytujú nádherné panorámy. Takže môžete žiť v dokonalej harmónii s prírodou.

Teraz poznáte päť dôvodov, prečo opustiť nájomný byt a presťahovať sa do vlastného domu, ktorého pánom budete výhradne len Vy. Ak kontaktujete našu spoločnosť Mirano s.r.o, môžete mať nízkoenergetický montovaný dom presne podľa Vašich predstáv, a to v priebehu niekoľkých mesiacov. Katalóg našich projektov ponúka ešte väčšiu akceleráciu.

Vďaka Mirano s.r.o. už nemusíte pozorovať, ako prenajímateľ bohatne z Vašich peňazí. S nízkoenergetickým montovaným domom môžete zbohatnúť Vy sami, a to po všetkých materiálnych, ale predovšetkým aj ľudských stránkach.

Zdielať cez: skopírovať odkaz
KATALÓG

To najlepšie
z našeho katalógu

Prehľadávajte v TOP kategóriách - projekty domov